هويج براي قناري

ساخت وبلاگ
چکیده : هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامینها یکی از مهمترین و مفید ترین سبزیجات برای پرندگان است . هویج مقاوم... با عنوان : هويج براي قناري بخوانید :

هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامینها یکی از مهمترین و مفید ترین سبزیجات برای پرندگان است . هویج مقاومت بدن پرنده را درمقابل بیماریهایی عفونی بالا می برد . هویج منبع مهم کاروتن و الیاف میباشد که هر دو آنها کمک به جلوگیری از سرطان و امراض قلبی می کنند . گروهی از محققین به این نتیجه رسیده اند که سبزیجات ریشه ای تاثر بسزایی در کاهش میزان امراض قلبی بخاطر پایین آوردن میزان کلسترول دارند . در هویج یک نوع انسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کننده قند خون را دارا می باشد . مصرف هویج برای پرندگان سبب برطرف شدن بیماری عدم دفع ادرار ، تورم ، تحریک مجاری هضم ، تنفسی ، سرفه های مقاوم ، آسم و دفع کرم می شود . 
هویج اعمال روده ها را تنظیم و از یبوست جلوگیری می کند . هویج را نباید هیچگاه پوست کند زیرا مواد مغذی و ویتامین های خود را از دست میدهد بلکه باید آنرا با برس تمیز کاملا شست و مصرف کرد . هویج سیستم ایمنی بدن پرنده را تقویت میکند و تصفیه کنندهوضدچربی خون و ضد آسم است . 
هویج در تفویت نطفه و دید پرنده نیز مفید است . هویج را باید تازه مصرف کرد تا آب و ویتامینهایش را از دست ندهد .
هويج تازه وخام براي قناري سودمند هست واحتياجي به پختن هم نداره. آب گرفتن به معني چلاندن هويج رنده شده نيست واگر رطوبتش به وسيله پهن كردن روي يك كاغذ سفيد وتميز گرفته شود كافي هست

تمامى حقوق مادى و معنوى وبلاگ متعلق به قناری پارسی ميباشد كپى بردارى از مطالب وبلاگ فقط با ذكر منبع بلامانع است

منبع : قناری  پارسی

...
نویسنده : بازدید : 353 تاريخ : سه شنبه 28 بهمن 1393 ساعت: 0:44