انگل در قناری

ساخت وبلاگ
چکیده : انگلها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم بندی میشن.در مورد پرندگان انگلهای خارجی مثل جرب و شپش و کنه و ... با عنوان : انگل در قناری بخوانید :

انگلها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم بندی میشن.در مورد پرندگان انگلهای خارجی مثل جرب و شپش و کنه و ... که معمولا آیور مکتین (Ivermectin) به راحتی اونارو کنترل میکنه و چون جذب پوستی هم داره روی جرب کیسه هوایی هم موثره.
انگلهای داخلی که بیشتر دستگاه گوارش پرنده رو درگیر میکنن مثل کرمها و انگلهای تک سلولی که اغلب باعث اسهال و بد بویی مدفوع میشن و تک سلولی ها به انسان هم میتونه سرایت کنه.
در مورد بسیاری از انگلهای تک سلولی مثل ژیاردیا ... و خیلی از باکتری های بیهوازی بیماری زای دستگاه گوارش داروی کارآمد و پر فایده مترونیدازول استفاده میشه بهتره تو پرنده های وحشی که به خونه میاریم مثل سهره و ... 3.4 روز برای اطمینان و پیشگیری از سرایت احتمالی استفاده بشه برای خود پرنده هم خوبه.البته یدوکینول هم روی انگلهای تک سلولی موثره و از روده جذب بدن پرنده نمیشه که عوارض ایجاد کنه و انگلهای روده رو میکشه و از همون روده دفع میشه.ولی بازم حواسمون به دزش باشه. 
داروهای ضد کرم هم که روی بعضی انگلهای تک سلولی هم موثرند پس وند بندازول دارند ولی یه جایی یه گزارشی خوندم که تو پرنده مشکلات کبدی ایجاد میکنند البته با دوز زیاد بیشتر.
در آخر هم عرض کنم بیماری های انگلی مثل بیماریهای گوارشی باکتریایی زیاد نیستند چون معمولا پرنده ها تو قفس نگهداری میشن و مثلا ژیاردیا باید از مدفوع تازه و یا خاک آلوده به فضله پرنده ناقل که انگل داره یا میوه و سبزی و کاهویی که با فاضلاب آلوده به انگل آبیاری شدن و خوب شسته و ضد عفونی نشدن تغذیه بشن تا بگیرن.و به خاطر زنده موندن تو خاک و محصولات کشاورزی با رطوبت بالا و گرم تو جنوب و شمال کشور بیشتر دیده میشن.

انگلها.شپش.آیور مکتین.انگلهای داخلی.دستگاه گوارش پرنده.انگلهای تک سلولی. بد بویی مدفوع.انگلهای تک سلولی.ژیاردیا . باکتری های بیهوازی.دستگاه گوارش .دستگاه گوارش .انگلهای روده .یدوکینول.. قناری,...
نویسنده : بازدید : 1781 تاريخ : سه شنبه 28 بهمن 1393 ساعت: 14:54